232016Kas

İnşaat Demiri Fiyatları

İnşaat demiri diğer ürünler gibi sabit bir fiyat politikası olan bir ürün kalemi değildir. Piyasa durumuna göre her gün değişiklik göstermektedir. Bu yüzden demir fiyatları her gün hatta gün içinde belirli saatlerde bile farklılık gösterebilmektedir.

İnşaat demiri fiyatını tanımlayacak olursak demirin kilo üzerinden piyasada oluşan değere demir fiyatı denir. Bu fiyat genellikle TON başına hesaplanarak sunulur.

İnşaat Demiri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İnşaat demiri fiyatları piyasada üç farklı durumdan etkilenmektedir. Aşağıda bunları listeleyeceğiz.

1-) Dolar Kuru

Çoğu üründe olduğu gibi dolar kurundaki değişiklerde demir fiyatını olumlu veya olumsuz yönde etkilenmesinde en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

2-) Demir Ham Madde Fiyatları

Demir üretiminde kullanılan demir cevheri ve hurda fiyatlarındaki değişimlerde demir fiyatlarındaki değişimle aynı şekilde olumlu veya olumsuz yönde etkilemektedir.

3-) Arz Talep Durumu

Her üründe olduğu gibi bir ürüne olan arz ile talep arasında olan fark durumu, arzın fazla olması durumunda demir fiyatının düşmesine talebin fazla olması durumunda da artmasına sebep olmaktadır.

İnşaat demiri güncel fiyat bilgisine firmamız ile iletişim kurarakta anında öğrenebilirsiniz. Firmamızla iletişim kurmak için iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımız veya mail adresimiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *